5

Kask Kellys Razor – randka w ciemno bez happy end’u

To nie będzie test, tylko krótki opis mojego spotkania z kaskiem Kellys Razor. Ostatnio nie miałem czasu na bieganie po sklepach i przymierzanie tuzina hełmów, więc postanowiłem zaryzykować i kupić coś przez internet. Jeśli kask by się nie sprawdził, po prostu zamierzałem go odesłać. Chwilę poszperałem i wybór padł na Kellys Razor. Kask zebrał pozytywne opinie w internetowych testach, poza tym dostępna była wersja w czarnym macie i do tego w niezłej cenie.

Przesyłka dotarła szybko, pudełko było lekko uszkodzone, ale hełm ocalał. Moja radość nie trwała jednak długo, ponieważ po wstępnej przymiarce okazało się, że kask strasznie ciśnie mnie w głowę. Spowodowane to było mocnym zwężaniem się skorupy w górnej części. Niestety problem nie dotyczył jedynie mojej osoby, ale w zasadzie wszystkich znajomych, których poprosiłem o przymiarkę kasku. Opinia była zgodna – „ciśnie u góry jak cholera”!

Na pocieszenie znalazłem jednak kilka zalet kasku:

 • wykończenie na wysokim poziomie
 • precyzyjne pokrętło regulacji
 • rozbudowana regulacja – obwód głowy, wysokość tylnego pokrętła, przesunięcie kasku w przód lub w tył (poprzez zmianę punktu mocowania mechanizmu regulacyjnego, co niestety nie rozwiązuje do końca problemu ucisku)
 • miejsce na zamontowanie kamerki sportowej
 • dołączony do zestawu drugi kolorowy daszek, gąbka pod brodę oraz worek transportowy
 • przystępna cena

Poniżej zdjęcia kasku w rozmiarze S/M, czyli 54-58cm.

Konkluzja

Jeśli jakimś cudem uda Ci się dopasować kask do swojej głowy, szczerze go polecam. W przeciwnym wypadku rozejrzyj się za czymś wygodniejszym.

(Przeczytano 1 955 razy, 1 dzisiaj)

5 Komentarze

 1. Poszukuję własnie takiego kasku dla córki, może polecisz jakiś sklep w którym można kupić takie akcesoria w dobrej cenie?

  • Jeśli kask ma być podobny do tego z recenzji, czyli zakrywający tył głowy, a do tego tani, to polecam zacząć od IQ ENDURO ONE do dostania w sklepach Martes, albo Kross Kalmo, niestety dostępny głównie w sklepach internetowych. Będąc w Decathlonie zerknij na Giro Arcal, ale unikaj B’TWIN All Mountain, gdyż ma słabą wentylację i nie posiada regulacji. Najważniejsze, żeby córka przymierzyła kask i kupiła taki, który będzie najlepiej dopasowany do jej głowy 🙂

  • Jaskrawe kolory to nic nadzwyczajnego w rowerowym świecie i nie warto się ich bać. Współcześni cykliści często wyglądają jak choinki bożonarodzeniowe 🙂 Może się to nie podobać, jednak ma niewątpliwy aspekt praktyczny, którym jest lepsza widoczność.
   Jeśli chodzi o sam kask, to gorąco polecam przymierzyć go przed zakupem, bo jak pisałem w recenzji, jest on mało wygodny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.