0

Livigno Bike Skill Center – pompowanie od podstaw

Bike Skill Center w Livigno to tak naprawdę dwa pumptrack’i i kilka drewnianych kładek zbudowanych niedaleko centrum miasta i służących do doskonalenia umiejętności jazdy na rowerze. Na niektórych folderach reklamowych można zobaczyć, że doskonalą się tam głównie dzieci, więc początkowo trochę się wzdrygałem przed pójściem na ten placyk, jednak perspektywa tego, że będę mógł poćwiczyć manuala pod okiem instruktora szybko przekonała mnie do ruszenia tyłka.

Na miejscu okazało się, że wstęp kosztuje 9€, ale ponieważ dzień chybił się ku końcowi, udało mi się zbić cenę do 5€. Zostały niecałe dwie godziny jazdy, więc trochę mało, jednak kolega szybko ostudził mój zapał zapewniając, że będę miał dość już po jednej godzinie. Nie pomylił się.

Pierwszy start, kilka kółek i… okazało się, że zamiast nauki manuala będzie nauka podstaw pompowania. „Nie ruszaj ciałem do przodu i do tyłu, tylko w górę i w dół” – to pierwsza uwaga, którą usłyszałem, a za chwilę doszło jeszcze: „Nie pedałuj”. O tym drugim akurat doskonale wiedziałem, jednak w chwilach słabości zdarzało mi się sporadycznie dokręcać. „Nie ma takiej opcji, jak za bardzo zwalniasz, to po prostu się zatrzymaj i zacznij od początku” – padło z ust instruktora. Uwagę przyjąłem i do końca treningu nie dokręciłem już ani razu.

Dużo bardziej zdziwiła mnie jednak pierwsza porada o ruszaniu ciałem w górę i w dół zamiast do przodu i do tyłu. „Jak to?! To ja tak nie robiłem do tej pory?” Okazuje się, że nie, z czego sam nie zdawałem sobie sprawy. Złe nawyki i stare przyzwyczajenia szybko wyszły na jaw na filmiku, na którym uwiecznił mnie instruktor. Lamiłem i to strasznie. Przyjąłem z pokorą i tę uwagę i do końca dnia ćwiczyłem już tylko pompowanie na muldach. Do mistrzostwa bardzo daleka droga, ale mały progres już jest. Manual będzie jednak musiał trochę poczekać, a ja po powrocie do Polski ruszam na poszukiwanie pumptrack’ów w najbliższej okolicy i zamierzam włączyć je do regularnych treningów rowerowych.

(Przeczytano 333 razy, 1 dzisiaj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.