1

Mostek Dartmoor Trail

Miło jest dla odmiany testować i recenzować polski produkt, nawet jeśli samo jego wytwarzanie odbywa się poza granicami naszego kraju. Mowa o produkcie firmy Dartmoor, która istnieje na polskim rynku już ładnych parę lat, więc nie będę się na jej temat rozpisywał. Wszystkich zainteresowanych odsyłam w zamian do tej strony internetowej.

Dartmoor Trail to cała seria produktów obejmujących mostki, siodełka, zębatki oraz klatki/napinacze łańcucha. Ja zajmę się jedynie mostkami, które w 2016 roku zostały odświeżone i otrzymały nowe oznaczenie – Trail v2. Nowa wersja różni się od poprzedniej ciekawszym malowaniem oraz dłuższymi śrubami mocującymi płytkę czołową. Reszta parametrów, które pozostały bez zmian, to m.in.:

  • rozstaw śrub płytki mocującej kierownicę (32,5mm)
  • szerokość płytki mocującej (44mm w najszerszym miejscu)
  • powiększone śruby przy rurze sterowej (M6)
  • wysokość przy rurze sterowej (38mm)
  • zerowy wznios
  • średnica mocowania kierownicy (31.8mm)
  • dwie długości (50mm i 65mm)
  • dostępność w 5 kolorach

Jak widać z powyższej wyliczanki, poza kolorami, Dartmoor nie oferuje zbyt wielu możliwości wyboru – jedna średnica mocowania kierownicy i tylko dwie długości to trochę biedna oferta w porównaniu do testowanego ostatnio Funn Stryge. Jeśli jednak dostępne opcje nam podpasują, będziemy naprawdę zadowoleni, mostek Dartmoor’a jest bowiem lekki, sztywny i dobrze trzyma nawet szerokie kierownice (sprawdzone z kierą 760mm). Żadnych zastrzeżeń nie można mieć również do jakości wykończenia – malowanie jest ładne i trwałe, a nowe dłuższe śruby mocujące kierownicę wzbudzają zaufanie, choć muszę przyznać, że z poprzednimi również nie miałem żadnych problemów.

Podsumowanie

Oferta mostków Dartmoor Trail może nie jest bogata w opcje, ale jeśli uda Ci się dobrać coś dla siebie, będziesz naprawdę zadowolony, zwłaszcza jeśli jeździsz Trail, AM czy enduro.

Mostek Dartmoor Trail 50mm i 65mm

Mostek Dartmoor Trail 50mm - waga

Mostek Dartmoor Trail 65mm - waga

(Przeczytano 1 049 razy, 1 dzisiaj)

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.