0

Ochraniacze FIT 5 OXELO

Na początku trzeba zaznaczyć, że tytułowe ochraniacze nie są dedykowane do jazdy na rowerze tylko na deskorolce lub rolkach. Mimo wszystko od jakiegoś czasu z powodzeniem wykorzystuję je właśnie do jazdy rowerowej i oto kilka moich spostrzeżeń.

Ochraniaczy na nadgarstki nie testowałem, ale te na łokcie sprawują się całkiem dobrze – nie zsuwają się, nie przekręcają nie powodują otarć i co najważniejsze dobrze chronią przed urazami. Jedyne do czego można się przyczepić to wentylacja, która działa kiepsko lub raczej nie działa w ogóle, gdyż materiał, z którego ochraniacze zostały wykonane jest gruby i słabo przepuszcza powietrze.

Zdecydowanie najczęściej przychodzi mi użytkować ochraniacze na kolana i dlatego też o nich będę w stanie napisać najwięcej. Podobnie jak ochraniacze na łokcie, te również dobrze trzymają się na kolanach, nie zsuwają się i świetnie chronią przed urazami – sprawdziłem kilkukrotnie. Niestety na tym lista zalet się kończy i pojawiają się wady, wśród których najbardziej dokuczliwe to: słaba wentylacja, kiepskie zakładanie (nie obejdzie się bez ściągania butów) i powodowanie otarć pod kolanami (już po około 10 km jazdy).

Ochraniacze FIT 5 Oxelo

Czy pomimo wspomnianych wad poleciłbym te ochraniacze do jazdy na rowerze? Jeśli nie ma pod ręką nic innego to owszem, gdyż w najważniejszym punkcie, czyli ochronie przed urazami sprawują się bardzo dobrze. Jeśli jednak stać Cię na wydanie nieco większej kasy, warto zainwestować i kupić coś przeznaczonego specjalnie do jazdy rowerowej i zapewniającego lepszą wentylację.

(Przeczytano 335 razy, 1 dzisiaj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.