2

Mostek Funn Stryge 55mm 31.8mm

Firma Funn znana jest w rowerowym światku z produkcji dobrych jakościowo i przystępnych cenowo części przeznaczonych do rowerów górskich od XC po DH. Produkty spod ich ręki, z którymi miałem do tej pory do czynienia okazywały się całkiem niezłe. Jak jest tym razem?

Stryge to podstawowy model mostka rowerowego dostępny w wielu wariantach. Do wyboru są 4 kolory, 2 średnice mocowania kierownicy (31.8mm i 35mm) oraz 8 długości (55-110mm). Kąty to +7° lub -5°, jednak ze względu na niesymetryczne mocowanie kierownicy, mostków nie da się obracać. Szkoda.

Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie – wszystko równo obrobione, brak ostrych krawędzi, porządna anoda. Bardzo podoba mi się również wygląd mostka. Jest to co prawda najmniej istotna jego cecha, ale sprzęt jest po prostu ładny i razem z kierownicą tworzy spójną całość.

Na stronach wielu sprzedawców internetowych można znaleźć informację, że jest to mostek przeznaczony do jazdy rowerowej od XC po enduro. Niestety na stronie producenta nie znalazłem potwierdzenia tych news’ów, a właściwie niczego na temat przeznaczenia mostka. Moje osobiste odczucia nie pozwalają jednak przyznać, że jest to pełnoprawny sprzęt do enduro. Dlaczego? Z powodu zbyt małej sztywności. Nie mam oczywiście przyrządów pomiarowych, więc swoją ocenę opieram jedynie na subiektywnych odczuciach z jazdy, niemniej w bezpośrednim porównaniu z Dartmoor’em Trail 50mm i 65mm, Stryge wypada nieco gorzej. Śruby przy rurze sterowej są bardziej filigranowe, węższa jest płytka mocująca kierownicę (w najszerszym miejscu: 40mm Stryge; 44mm Dartmoor), a także sam rozstaw śrub w płytce (26mm Stryge; 32,5mm Dartmoor). Różnice niby niewielkie, ale przy kierownicy szerokości 760mm czuć już pewną zmianę w sztywności na niekorzyść Funn’a.

Podsumowanie

Funn Stryge to w mojej ocenie udany i bardzo ładny mostek, którego budowa i sztywność predysponuje do wykorzystania w rowerach typu XC i Trail. Do enduro trochę mu niestety brakuje.

Mostek Funn Stryg 55mm 31.8mm

Mostek Funn Stryge 55mm 31.8mm - waga

(Przeczytano 1 076 razy, 1 dzisiaj)

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.